HLEDÁ SE... adoptivní rodič
Podpořte můj chov
Přijměte nového člena rodiny

Perutýn Ohnivý

Vyskytuje se v tropickém pásu vých. části Indického oceánu a záp. část Tichého oceánu. Tato ropušnicovitá ryba je velice dobrý lovec. V případě, že se perutýn cítí ohrožen a nemá možnost úniku, dokáže aktivně zaútočit prudce jedovatými ostny ve hřbetní, řitní a břišní ploutvi. Jedná se o neurotoxický jed velmi podobný jedu kobry. V případě bodnutí je třeba okamžitě vyrozumět lékaře? Bolest je velmi silná a do 20 min. se stupňuje. Dosahuje maxima a postupně ustupuje, což může trvat až 24 hod. Je zapotřebí, aby rána byla ponořená v co nejteplejší vodě, krvácela, což částečně potlačuje působení jedu.

Vyberte adopční program:

Adopční programy

 • Rodič na půl úvazku Rodič na půl úvazku

  1 volný vstup, certifikát, adopční listina.

 • Dobrý rodič Dobrý rodič

  2 volné vstupy, certifikát, adopční listina, pozvánka pro 1 osobu na den sponzorů.

 • Skvělý rodič Skvělý rodič

  4 volné vstupy, certifikát, adopční listina, pozvánka pro 2 osoby na den sponzorů, pozvánka pro 1 osobu na společenské akce.

 • Starostlivý rodič Starostlivý rodič

  10 volných vstupů, certifikát, adopční listina, pozvánka pro 4 osoby na den sponzorů, pozvánka pro 2 osoby na společenské akce.

 • Úžasný rodič Úžasný rodič

  20 volných vstupů, certifikát, adopční listina, pozvánka pro 6 osob na den sponzorů, pozvánka pro 4 osoby na společenské akce.

Proč adoptovat

Stanete se adoptivním rodičem. Dostanete možnost pojmenovat tohoto nového člena rodiny. Budete uvedeni u akvária. Přispějete k ochraně ohrožených či v přirozeném prostředí již vyhubených živočichů. Uděláte radost sobě, Vašemu dítěti či někomu jinému komu můžete adopci darovat jako dárek… a mnoho dalšího podle typu Vaší adopce.

Výhody adopce

S každým adoptovaným živočichem získáte certifikát a adopční listinu. Dále dle Vámi vybraného adopčního programu můžete získat volné vstupenky do Mořského světa, pozvánku na den sponzorů či pozvánku na společenské akce.

Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme technologie, jako jsou soubory cookie, k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat osobní údaje. Své nastavení můžete spravovat.